Dwie osoby zginęły w nowojorskim metrze w ciągu doby

Reklama - Advertisement

Aktualizacja: policja zatrzymała sprawcę – mężczyzna został zatrzymany w dzielnicy Washington Heights. Miał przy sobie narzędzie zbrodni -nóż. Policja powiedziała, że na jego sznurówkach, wciąż była krew ofiar.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch osób w nowojorskim metrze, w nocy z piątku na sobotę. Od soboty, nowojorskie środki komunikacji publicznej, patrolować będzie dodatkowo 500 oficerów policji.

Łącznie, od piątku rano do soboty w nocy, w nowojorskim metrze ranione zostały cztery osoby. Mężczyzna z ranami na szyi i klatce piersiowej został znaleziony martwy w wagonie metra A przy Mott Avenue na Far Rockaway, Queens. Dwie godziny później, 44-letnia kobieta znaleziona została martwa po drugiej stronie linii metra A, na stacji metra przy West 207th Street i Broadway na Manhattanie. Obie ofiary, najprawdopodobniej, były osobami bezdomnymi.

Oprócz tego, jeszcze dwie osoby zostały ranione na stacji West 181st Street, również przy linii metra A. 

Policja podejrzewa, że ataki są ze soba połączone. 

Pomimo, że z powodu pandemii, liczba osób korzystających z komunikacji publicznej w Nowy Jorku spadła o 70%, liczba groźnych ataków w środkach komunikacji publicznej wzrasta. Ogólnie, jak podają władze, przestępczość ma jednak tendencję zniżkową. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here