Dzień Dziedzictwa Polskiego i Dzień Papieski w Katedrze Św. Józefa na Brooklynie

Reklama - Advertisement

16 października w Katedrze Św. Józefa w dzielnicy Brooklyn został zorganizowany Diecezjalny Dzień Dziedzictwa Polskiego. W tym dniu obchodzony był również Dzień Papieski, związany z wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku przypadła 44. rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II. 

Na tę uroczystość został zaproszony przedstawiciel Komisji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej Ks. Biskup Piotr W. Turzyński, który przewodniczył uroczystej mszy św. i wygłosił homilię, w której poruszył tematy naszego polskiego dziedzictwa, naszego polskiego DNA, a także największego daru dla ludzkości, jakim był Jan Paweł II. Biskup Pomocniczy Diecezji Brooklyn Ks. Witold Mroziewski podkreślił, z których naszych narodowych cech powinniśmy być najbardziej dumni tutaj na obczyźnie.

Na uroczystą mszę św. przybył również Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski oraz Wicekonsul RP w Nowym Jorku Stanisław Starnawski.

Na Diecezjalnym Dniu Dziedzictwa Polskiego licznie pojawili się przedstawiciele Polskich Szkół Dokształcających z Prezes dr Dorotą Andraką na czele. Polonijni nauczyciele przyszli na mszę św. Dziedzictwa Polskiego, ponieważ to oni muszą nieść kaganek naszej polskości poza granicami kraju, a reprezentacja dzieci i młodzieży z polskich szkół stanęła licznie w pocztach sztandarowych. 

Zapraszamy do wysłuchania relacji z tego wydarzenia.


 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here