Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu – Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP dla Edwarda Mosberga

Advertisement - Reklama

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu, 26 stycznia, w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, odbędzie się wydarzenie, w ramach którego, w szczególny sposób wspominany będzie Ocalały z Holocaustu Edward Mosberg

Podczas wydarzenia, rodzina Edwarda Mosbergaodbierze Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP, nadany pośmiertnie Edwardowi Mosbergowi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

 

Wśród gości znajdzie się najbliższa rodzina Edwarda Mosberga, wysocy przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i diaspory żydowskiej w Nowego Jorku.

Z tej okazji, przypominamy materiał zrealizowany przez RAMPA Tv w dzień po śmierci Edwarda Mosberga, 22 września 2022 roku w Nowym Jorku. To tego dnia, odbył się pogrzeb Pana Mosberga, w którym udział wziął Prezydent Polski Andrzej Duda. W materiale Prezydent Polski, ale i Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, wspominają zmarłego. 

Zapraszamy. 

Zdjęcie: Marsz Żywych – Oświęcim – kwiecień 2022 – Prezydent Polski Andrzej Duda, Edward Mosberg, Konsul Generalny RP w NYC Adrian Kubicki. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here