Advertisement - Reklama

2 lutego w Ameryce obchodzony jest Dzień Świstaka. Coroczne wydarzenie w Punxsutawney, w Pensylwanii, wywodzi się z niemieckiej legendy o włochatym gryzoniu. Wydarzenie to co roku przyciąga tysiące widzów.

Legenda głosi, że po wywołaniu świstaka z nory, jeśli zobaczy on swój cień – co oznacza, że poranek był słoneczny – czeka nas jeszcze 6 tygodni zimy. W przeciwnym wypadku, gdy poranek jest pochmurny i mglisty jest to zapowiedź nadchodzącej wiosny.

Dzisiaj w Gobbler’s Knob członkowie „wewnętrznego kręgu” (inner circle) wezwali o świcie znanego świstaka Phila z Punxsutawney, aby dowiedzieć się, czy widział swój cień i mówią, że tak: Phil zobaczył swój cień.

„Wewnętrzny krąg” to grupa lokalnych członków społeczności, którzy są odpowiedzialni m.in. za karmienie i opiekę nad samym Philem.

A zatem przygotujmy się na mroźny nadchodzący weekend i 6 tygodni zimy.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here