Advertisement - Reklama

Panel dyskusyjny poświęcony bezpieczeństwu zakończył oficjalną wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Republice Łotwy. W debacie zorganizowanej przed łotewskich ekspertów i organizacje pozarządowe omówiono aktualne wyzwania dla regionu, które wynikają m. in. z agresywnej polityki Rosji oraz z wojny na Ukrainie.

Trzydniowa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Łotwie została zdominowana kwestiami bezpieczeństwa. Prezydent mówił w trakcie debaty z litewskimi ekspertami, think-tankami i mediami, że to jak reagujemy, jako państwa na zmieniające się środowisko bezpieczeństwa świadczy o naszej odporności: “To jest świat, który działa zgodnie ze starą maksymą – chcesz pokoju, szykuj się na wojnę – wzmacniaj swoje bezpieczeństwo, buduj potencjał obronny, realizuj zakupy militarne, wzmacniaj swoją armię i w naszych państwach, przynajmniej w Polsce, jest to zrozumiałe” – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda w Rydze prowadził także konsultacje z biznesem, jednym z ostatnich punktów wizyty były rozmowy z przedstawicielami polsko-łotewskiej izby handlowej. Omówiono dwustronną współpracę gospodarczą, a także przyszłość wymiany handlowej między Polską a Łotwą.

/IAR/RadioRAMPA/ 

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here