Fotorelacja: Andrzej Duda w McGolrick Park na Greenpoincie

Foto: DJ Photography
Reklama - Advertisement

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią w Parku McGolrick na Greenpoincie. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób, które gromko powitały  Prezydenta, skandując jego imię, wymachując polskimi flagami i transparentami z hasłem “Nasz Prezydent.” Polonia odśpiewała również Prezydentowi “Sto Lat”, jednocześnie nie kryjąc nadzieji co do niedawno rozpoczętej prezydentury Andrzeja Dudy.

To właśnie tutaj Prezydent przemówił do Polonii. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ważną rolę spełnia Polonia nowojorska w reprezentowaniu interesów Polski w USA. Podkreślił też jak ważną rolę odgrywa edukacja dzieci i młodzieży. Odniósł się również do kwestii zniesienia wiz amerykańskich dla Polaków, mówiąc iż to właśnie Polonia, jako wyborcy, powinna wywierać presję na reprezentujących ich w rządzie polityków amerykańskich.

Wśród kilkuset osób, które spotkały się z Prezydentem w McGolrick Park, nie brakowało dzieci i młodzieży. Nad głowami zgromadzonych powiewały polskie flagi. Na końcu przemówienia Prezydenta, Polonia zaczęła śpiewać polski hymn.

Podczas spotkania, Prezydent Polski przekazał również flagę polską weteranowi wojska polskiego, komendantowi Okręgu 2. Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Nowym Jorku, Panu Antoniemu Chrościelewskiemu. Flaga ta zawisnąć ma na muralu Powstania Warszawskiego, który widnieje na ścianie Polskiego Domu Narodowego na Greenpoincie, którego to prezesem jest Pan Chrościelewski.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here