Frank Spula: “Słowa Clintona są dla Polski krzywdzące.”

Reklama - Advertisement

O tym, że Polska ma problem z demokracją, ale i o tym, że nasz kraj rządzony jest na wzór rosyjskiego przywódcy Wladimira Putina, mówił w piątek w New Jersey Bill Clinton.

Były prezydent spotkał się z mieszkańcami stanu w The College of New Jersey w Ewing oraz w Passaic County Community College w Paterson. Wszystko po to, aby wesprzeć kampanię prezydencką swojej żony, Hillary Clinton.

Clinton omawiał punkty programu wyborczego Hillary, od pomocy dla studentów, przez ekonomię i opiekę zdrowotną, po równość wśród Amerykanów. Poruszył również temat sytuacji na świecie, gdzie nawiązał do Polski: “Polska i Węgry, dwa kraje, które nie byłyby wolne gdyby nie Stany Zjednoczone i długa, zimna wojna [którą USA prowadziło], zdecydowały, że demokracja sprawia im za duży problem. Chcą teraz lidera na wzór Putina – władzę autorytarną, która trzymać będzie obcokrajowców z daleka. Brzmi znajomo?” zakończył Clinton.

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Frank Spula, skomentował wypowiedź byłego prezydenta jako “krzywdzącą.” “To są bzdury. Ja się dziwę, że on jako były prezydent Stanów Zjednoczonych, on takie rzeczy wypowiedział.” Spula przyznał, że otwarcie mówi o tym, że ostatnie wybory w Polsce były demokratyczne, a wybór obywateli należy uszanować. Posłuchajcie wypowiedzi prezesa KPA.

Posłuchaj pełną wypowiedź byłego prezydenta Clintona. Fragment dotyczący Polski, zaczyna się: 34:02.


Również w piątek, córka Hillary, Chelsea, wystąpiła w Metuchen i Bloomfield. Sama Hillary Clinton spotkała się z wyborcami w NJ w środę. Było to jej pierwsze wystąpienie w tym stanie od momentu rozpoczęcia kampanii.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here