Fundacja Kościuszkowska ma już 90 lat!

Reklama - Advertisement

W tym roku, Fundacja Kościuszkowska, obchodzi swoje 90-lecie. Rocznica hucznie świętowana była podczas corocznego balu Fundacji, który w tym roku miejsce miał 25 kwietnia, jak zawsze, w sali hotelu Waldorf Astoria na Manhattanie.

Podczas balu uhonorowano gości, którzy od lat związani są z fundacją, a także zaangażowani są w promocję Polski i polskiej kultury w USA – pełnią więc rolę, którą za swoją nadrzędną, uważa sama fundacja.

Specjalnym gościem, a także odbiorcą przyznawanego przez Fundację Medal of Recognition, został Juliusz Machulski, polski reżyser i aktor, twórca takich filmów jak Vabank, Seksmisja, czy Kingsajz.

Pioneer Award przyznana została Wandzie Senko, od kilkudziesięciu lat zaangażowanej w działalność Fundacji, a także osobie, która zajmuje się promocją polskiej sztuki, kultury i nauki.

Spirit of the Kosciusko Foundation Award odebrali Zbigniew Darzynkiewicz, dyrektor Brander Cancer Research Institute przy New York Medical College, oraz Sigmund A. Rolat, filantrop, kolekcjoner sztuki i biznesmen, który od lat zaangażowany jest w działalność fundacji.

Podczas balu zaprezentowane zostały również debiutantki, oraz odtańczony został tradycyjny polonez.

Tegoroczny bal, był pierwszym zorganizowanym pod przewodnictwem nowego prezesa fundacji, Johna Micgiela. Wśród gości nie zabrakło Alexa Storożyńskiego, byłego prezesa fundacji, Konsul Generalnej RP w Nowym Jorku, Urszuli Gacek, kandydata na senatora oraz burmistrza miasta Allentown w Pennsylvanii, Eda Pawłowskiego, oraz członków organizacji i instytucji polonijnych, m.in. Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, której Fundacja Kościuszkowska jest organizacją sponsorującą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here