Gala polskich start-upów na Manhattanie – kolejne ważne wydarzenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji

Reklama - Advertisement

Polskie start-upy rosną w siłę! Taki wniosek wyciągnąć można po kolejnym wydarzeniu zorganizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji, Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. Konsul Sabina Klimek swoich partnerów oraz współpracowników zaprosiła tym razem do położonego w sąsiedztwie Wall Street biura We Work, gdzie możliwość zaprezentowania się mieli przedstawiciele polskich firm, które wchodzą na rynek amerykański. Gościem honorowym był Ambasador Wojciech Ponikowski , który przedstawił na jakim etapie obecnie znajduje się rozwój biznesów typu start-up w Polsce (na zdjęciu powyżej Konsul Sabina Klimek z Ambasadorem)

We Work to kompleks biurowy, w którym swoje miejsce biznesowe znajdują firmy pochodzące z różnych sektorów. To właśnie w siedzibie We Work swoje biuro ma polska firma Onwelo Inc, która podbijać zaczyna amerykański rynek IT. Onwelo zaprezentowało swoją strategię wejścia na rynek amerykański – od znalezienia miejsca po zbudowanie siatki kontaktów biznesowych. Wśród prezentujących był również Wojciech Fedko, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Warszawie, której głównym celem w tej chwili jest wprowadzenie polskich firm do doliny krzemowej. Kolejnym z prezentujących się był Piotr Płonka, dyrektor wykonawczy instytutu Allerhanda oraz specjalista ds. promocji w PLUSIE INNOWACJI czyli Polsko-Amerykańskim Moście Innowacji, którego celem jest promocja firm, przede wszystkim z województwa małopolskiego, w USA.

Obecni byli również przedstawiciele polsko-amerykańskiego środowiska biznesowego, na czele z członkami Polish-American Business Club. Wydarzenie było świetną okazją do nawiązania ciekawych relacji. 

Zapraszamy do wysłuchania relacji.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here