Genialna grafika polskiego artysty doceniona w Stanach

Genialna grafika polskiego artysty doceniona w Stanach
Photo Credit To Bartosz Kosowski Facebook
Reklama:
Sukces! Polscy plastycy po raz kolejny docenieni na amerykańskim kontynencie. O co chodzi? O najważniejszą nagrodę konkursu Illustration West 56, którą zdobył właśnie festiwalowy plakat “Reakcji łańcuchowej” (nowego filmu tych samych producentów, którzy podarowali widzom znane obrazy: “Jesteś Bogiem” i “Sala samobójców”).
 
Zwycięski dla Polaków konkurs organizowany jest przez Society of Illustrators of Los Angeles. Niezwykły i doceniony przez jurorów plakat opracował Bartosz Kosowski (wyróżnienie w kategorii Rozrywka z Grafiką Koncepcyjną).
 
Warto nadmienić, że nie byle kto decydował o laurach… Nagrodę przyznało  jury składające się z ilustratorów pracujących m.in. z takimi studiami Hollywood jak Universal, Warner Bros, Lucas i DreamWorks.
Wybór kandydatów do głównej nagrody był ogromny; plakat Polaka wybrano z tysiąca grafik przysłanych z całego świata!
 
Już wkrótce pracę Bartosza Kosowskiego będzie można oglądać, bo stanie się częścią wystawy, jaka w styczniu zostanie zorganizowana w siedzibie wspomnianego Society of Illustrators. A kiedy w Nowym Jorku lub w New Jersey? Trzymamy kciuki, by stało się to jak najszybciej!
 
T.

About The Author

Related posts