Studenci z Polski zaproszeni do USA

Studenci z Polski zaproszeni do USA
Czy warto, by wartościowi młodzi Polacy przylatywali do USA pracować? Amerykański konsul w Polsce przekonuje, że tak! Nie tylko można poznać interesujący kraj, ale również w nim zarobić…
Najnowsze informacje dotyczące kampanii namawiania europejskich studentów do wyjazdów do Stanów przekazało Radio Olsztyn.
 
Według tej relacji, studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego spotkali się z konsulem Abrahamem Lee, przedstawicielem Ambasady USA w Polsce, Dyplomata powiedział: “Wiele czasu poświęcę omówieniu programu letniej pracy oraz podróży, ponieważ jest to wyjątkowe właśnie dla studentów. To jest naprawdę okazja, żeby odwiedzić Amerykę i zobaczyć w niej tak wiele, jak tylko chcecie”.
 
Według warmińskich radiowców, zainteresowanie jest bardzo duże, ponieważ wiza G1 to jedyna wiza, na podstawie której młoda osoba może wyjechać do pracy. “Każdy może sobie pojechać tam, podróżować i zobaczyć te wszystkie fajne rzeczy, ale ta wiza pozwala iść do pracy” – mówi Marek Witkowski, ambasador Camp Counselors USA – Poland w Olsztynie.
 
Jak dodają autorzy relacji, żeby zdobyć taką wizę należy zgłosić się do jednej z organizacji zajmujących się aranżowaniem letnich wyjazdów dla studentów –teraz jest najlepszy czas, aby zacząć załatwiać formalności.
 
T.

About The Author

Related posts