Tom, cieszysz się z polskiego “malucha”?

Reklama - Advertisement
No w końcu! Fiat 126p – legenda polskiej motoryzacji – wylądowała wreszcie w Stanach Zjednoczonych jako dar dla znanego, hollywoodzkiego aktora Toma Hanksa, który od lat nie ukrywał podziwu dla polskiego cudeńka samochodowego.
 
Popularny maluch dotarł do Los Angeles na pokładzie samolotu Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Ten wyjątkowy prezent został przewieziony w luku bagażowym rejsowego samolotu (maszyna wystartowała z Warszawy w ostatni poniedziałek, a przyleciała do USA we wtorek). Uroczystość odbioru kluczyków do samochodu ma się odbyć w czwartek.

 
Jak już informowaliśmy, wszystko zaczęło się od fotografii z polskim samochodem, które Tom Hanks przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych.  zdjęcie z kultowym polskim samochodem. Inicjatorką akcji, która wkrótce po tym nastąpiła, jest Monika Jaskólska, autorka hasła: “Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”.
 
Wcześniej to właśnie ona zachęcała właścicieli maluchów, by swoimi małymi fiatami w asyście towarzyszyli pojazdowi do rogatek Bielska-Białej.
 
Wszyscy mają nadzieję, że mały polski samochód jeszcze bardziej spodoba się znanemu aktorowi, jednak najważniejszy jest fakt, iż całemu przedsięwzięciu towarzyszyła zbiórka pieniędzy dla bielskiego szpitala. Dodajmy przede wszystkim, że fundatorem pojazdu jest lubiany i “medialny” polski kierowca rajdowy Rafał Sonik.
 
T.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here