Gotowi na Bankiet i Paradę Pułaskiego – Richard Zawisny w Radio RAMPA

Advertisement - Reklama

Gościem Radio RAMPA jest Richard Zawisny, prezes Komitetu Głównego Parady Pułaskiego, który opowiada o przygotowaniach do zbliżającej się Parady Pułaskiego 2022. 

Już 17 września w Mariott Marquis na Times Square, odbędzie się Bankiet przed Paradą. Wezmą w nim udział marszałkowie kontyngentów parady, oraz Miss Polonia tych kontyngentów. Gościem specjalnym będzie Miss World Karolina Bielawska, a także, inne reprezentantki konkursu Miss World. Jak zaznacza Zawisny, wiadomo już, że na bankiecie bawić będzie się ponad 600 osób. Można nabyć jeszcze bilety. Drogą internetową KLIKAJĄC TUTAJ. 

Aby nie płacić opłaty manipulacyjnej za zakup online, bilety można nabywać płacąc czekiem bezpośrednio u Jadwigi Kopala, (908) 764-7810, e-mail: [email protected] 

Komitet dopina również już ostatnie szczegóły związane z samą Paradą.

W tym roku drugiego października od 12:00 do 18:00 serce Manhattanu będzie biło w rytm Mazurka Dąbrowskiego. W tym szczególnym dniu Polonia złączy się w hołdzie dla Generała Kazimierza Pułaskiego, bohatera Rewolucji Amerykańskiej, który zginął w bitwie pod Savannah w Georgii w październiku 1779 roku. Miss Świata, Karolina Bielawka, będzie obecna również na Paradzie. Parada ruszy od skrzyżowania Piątej Alei z 39th Street o 12:30 i przemaszeruje na czele z Gwardią Honorową Nowojorskiej Policji i Straży Pożarnej, która będzie wiodła Paradę do skrzyżowania z 54th Street. 

Wcześniej, o godz. 9:00 rano odbędzie się Msza Święta koncelebrowana, której przewodził będzie Ks. Biskup Witold Mroziewski, Biskup pomocniczy diecezji Brooklinskiej. Msza odbędzie się jak co roku w Katedrze Świętego Patryka, znajdującej się na skrzyżowaniu Piątej Alei z 50th Street. 

Śniadanie nastąpi o 10:00 rano bezpośrednio po Mszy Świętej, w 3 West Club pod adresem: 3 W 51th Street. W sprawie informacji i rezerwacji należy skontaktować się z Davidem M. Kopala (908) 265 8165, e-mail: [email protected] 

„Maszerujemy z sercem, dumą i duszą” to hasło tegorocznej 85. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku. Pan Marcin Luc ze stanu Nowy Jork jest Głównym Marszałkiem Parady Pułaskiego 2022, która zgromadzi Polonię ze stanów Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pennsylwanii i okolic. 

Posłuchajcie wywiadu z Richardem Zawisnym:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here