Gubernator Florydy Ron DeSantis odwiedził Nowy Jork

Advertisement - Reklama

W poniedziałek, w Dniu Prezydenta, do Nowego Jorku przybył gubernator Florydy Ron DeSantis. Na Staten Island spotkał się z przedstawicielami organów ścigania.

Burmistrz Miasta Nowego Jorku Eric Adam napisał w poniedziałek na Twitterze: „Witamy w Nowym Jorku, @GovRonDeSantis, w miejscu, w którym nie zakazujemy książek, nie dyskryminujemy naszych sąsiadów LGBTQ+, nie wykorzystujemy osób ubiegających się o azyl jako rekwizytów, ani nie pozwalamy rządowi stać między kobietą a służbą zdrowia”.

Adams krytykował DeSantisa w ubiegłym roku za przewożenie migrantów na północny-wschód Ameryki oraz za ustawę o prawach rodziców w edukacji, znaną jako ustawa „Don’t Say Gay” zakazującą nauczania młodych uczniów o kwestiach LGBT+.

DeSantis spotkał się z lokalnymi organami ścigania na Staten Island w poniedziałek rano. DeSantis był „gościem specjalnym w dyskusji na temat ochrony prawa i porządku w Nowym Jorku”. Dołączył do niego Lee Zeldin, były kongresman z Nowego Jorku, który ostatniej kadencji ubiegał się o stanowisko gubernatora stanu Nowy Jork i przegrał z Kathy Hochul.

Ron DeSantis napisał na Twitterze: “Odwiedziłem Staten Island, aby porozmawiać o tym, jak prawo i porządek były kluczowe dla sukcesu Florydy. Floryda jest liderem w ochronie LEO, a nasz wskaźnik przestępczości jest najniższy od 50 lat, podczas gdy w 2022 roku w Nowym Jorku odnotowano 23-procentowy wzrost liczby poważnych przestępstw”.

Zjęcie: Ron DeSantis/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here