Gubernator Nowego Jorku odroczyła wprowadzenie Congestion Pricing

Reklama - Advertisement

30 czerwca, za wjazd na Manhattan poniżej 60 ulicy, miała zostać wprowadzona opłata – $15 dla samochodów osobowych, oraz inne wysokości opłat dla pozostałych środków transportu – tak zwane Congestion Pricing. Fundusze te miały być wykorzystane na poprawę środków komunikacji publicznej.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochuł, oświadczyła w środę, że po rozpatrzeniu jeszcze raz tego projektu, odracza jego wprowadzenie. Powiedziała, że ceny życia w Nowym Jorku poszły znacząco do góry, a samo miasto, jeszcze nie podniosło się po stratach związanych z pandemią COVID. Wprowadzenie opłaty teraz, byłoby niepotrzebnym ciężarem dla ciężko pracujących ludzi.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams powiedział, że zgadza się z decyzją gubernator Hochul. Z aprobatą decyzję przyjął również gubernator stanu New Jersey Phil Murphy. 

W sądzie toczy się kilka spraw przeciwko MTA – pozwy złożone zostały przez organizacje i grupy sprzeciwiające się planowi. 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here