Złóż aplikację na bon mieszkaniowy NYCHA’s Housing Choice Voucher (Section 8)

Reklama - Advertisement

Po raz pierwszy od 15 lat, w mieście Nowy Jork otworzono możliwość składania aplikacji o bony mieszkaniowe, tak zwane NYCHA’s Housing Choice Voucher (Section 8). Bony te pozwalają, kwalifikującym się rodzinom o niskich dochodach, na pokrycie części czynszu, w mieszkaniach wynajętych na rynku prywatnym. 

Składanie aplikacji na listę oczekujących, rozpoczęło się 3 czerwca i potrwa do 9 czerwca. Aplikację złożyć można drogą internetową: https://apply.section8.nycha.info/ords/sec8/r/nycha_sec8_workspace/nycha-section8-waitlist/apply-home-page?session=306745278717954

Jak poinformowali Radio RAMPA przedstawiciele NYCHA, podczas specjalnej konferencji prasowej, możliwość ubiegania się o wpis na listę oczekujących została ponownie umożliwiona, ponieważ na liście istniejącej, zostało już tylko 3700 osób. Ponadto, miasto boryka się z kryzysem mieszkaniowym, a system przytułków jest przepełniony. 

Voucher pozwala domostwu, które się zakwalifikuje, na wynajęcie mieszkania na rynku prywatnym, a wkład własny w czynsz, wynosi 30% zarobku danego domostwa. Resztę pokryje voucher. Jest to program federalnej pomocy, a w mieście Nowy Jork, prowadzony on jest właśnie przez NYCHA. 

Program wybierze 200 tysięcy aplikacji w formie loterii – to osoby z tych aplikacji zostaną umieszczone na nowej liście oczekujących, a ta ma zostać opublikowana 1 sierpnia 2024 roku. 

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez miasto Nowy Jork, aby zakwalifikować się, trzeba spełniać warunki dotyczące zarobków, zgodnie z poniższą tabelą:

Nie trzeba być rezydentem miasta Nowy Jork. Aplikant musi mieć skończone 18 lat, a w domostwie musi być jedna osoba, która jest amerykańskim obywatelem lub osobą o kwalifikującym się statusie imigracyjnym. Więcej informacji: https://www.nyc.gov/site/nycha/eligibility/apply.page

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here