Gubernator Nowego Jorku ogłosił nowe wymogi co do zmian w strefach zarażeń koronawirusem

Gubernator Nowego Jorku, Andrew M. Cuomo, ogłosił nowe wymogi co do zmian w strefach zarażeń koronawirusem w Nowym Jorku. Tzw. mikro-system jest wyznaczany na podstawie występowania skupisk zarażeń. Dostępne dane pozwalają na to, aby wprowadzić obostrzenia tylko w obszarze, który jest dotknięty, a nie na przykład, w całej dzielnicy. 

Aby dana strefa, obecnie uznana za czerwoną, mogła zostać z niej wykluczona, współczynnik zarażeń musi wynosić mniej niż 3% po 10 dniach. Aby zostać wykluczonym ze strefy pomarańczowej, współczynnik zarażeń musi wynieść mniej niż 2%, a ze strefy żółtej, mniej niż 1,5%. Pod uwagę brane będą również trend w liczbie hospitalizacji czy egzekwowanie prawa przez władze lokalne. W momencie kiedy wyniki w danym obszarze osiągają akceptowalny poziom, strefa może zostać przekwalifikowana. 

Przypominamy o obowiązujących w konkretnych strefach obostrzeniach oraz jak możesz sprawdzić czy znajdujesz się w sferze zarażeń:

COVID w NY: podział na strefy czerwone, pomarańczowe i żółte

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here