Gubernator Texasu zarządził całkowite otwarcie stanu

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu Texas, Greg Abbott, zarządził odwołanie większości restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Już od 10 marca, wszystkie biznesy w stanie mają pozwolenie na to, aby wznowić swoją działalność w 100%. Gubernator zniósł również nakaz noszenia masek.

Swoją decyzję, Abbott uzasadnił satysfakcjonującymi statystykami – współczynnik zarażeń koronawirusem w stanie jest najniższy od miesięcy; spadła również liczba hospitalizacji. Abbott powiedział także, że spadająca liczba zarażeń jest spowodowana dystrybucją szczepionki – jak przewiduje gubernator, do przyszłej środy, stan dokona dystrybucji, łącznie, 7 milionów dawek szczepionki. 

Jeżeli poszczególne firmy chcą utrzymywać limity lub ograniczenia związane z utrudnieniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, mają do tego prawo. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, lokalny sędzia może przywrócić konieczne ograniczenia, jeżeli współczynnik hospitalizacji w danym regionie przekroczy 15% całkowitej pojemności szpitali, przez siedem dni z rzędu. Jednak, nikt nie ma prawa byc ukarany za np. brak maseczki.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here