Hawaje w Nowym Jorku – poznaj raj na ziemi!

Reklama - Advertisement

Z wizyta w Nowym Jorku przebywała pani Bożena Jarnot, konsul honorowa RP na Hawajach, od 1990 roku prowadząca biuro podróży Hawaii Polonia Tours. Pani Bożena na Hawajach mieszka od 44 lat. To ona zapoczątkowała krzewienie Polskiej kultury na Hawajach ale i promocję Hawajów w Polsce. W tym raju na ziemi, jak nazywa Hawaje sama Pani Bożena, gościła ona już artystów, muzyków, aktorów i polityków, w tym prezydentów Polski.

Teraz całą swoją historię hawajską Pani Bożena podsumowała w książce “Moje Hawaje.” 7 lipca o 7 p.m. w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie Pani Bożena spotkała się z Polonią nowojorską i opowiedziała o swoim życiu na tych wyjątkowych wyspach.

Podczas spotkania dowiedzieć można było się o tym jak Polka ze Stalowej Woli zakochała się w Hawajach od pierwszego wejrzenia, w jaki sposób stworzyła enklawę Polonii w Honolulu, za ile można spędzić wakacje w tym raju na ziemi i przede wszystkim, dlaczego warto! Nie zabrakło hawajskich trunków i kwiatów Lei dla gości. Odbył się również pokaz tańca Hula w wykonaniu pięknej Hawajki.

Promocja książki związana jest z kolejnym jej wielkim planem: stworzeniem Polskiego Domu Narodowego “Chaty Góralskiej” w Honolulu. Chata ma nosić imię Jana Pawła II.

Zobaczcie relację wideo:

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here