Temat Dnia: czy Donald Trump ma szansę u Polonii Amerykańskiej?

Reklama - Advertisement

Pytamy Was, czy chcielibyście aby kandydat na prezydenta z ramienia partii republikańskiej, Donald Trump, objął najwyższe stanowisko władzy wykonawczej w USA?

Przypomnijmy, Donald Trump to biznesmen, właściciel nieruchomości, gwiazda telewizji.

Jego hasło wyborcze w biegu po fotel prezydencki brzmi “Make America Great Again” – “Stworzyć Amerykę Wielką Na Nowo.”

Donald Trump słynie z dość kontrowersyjnej i konserwatywnej polityki. Na swojej stronie internetowej określa się jako zwolennik wolnego rynku, silnej rodziny, kultury Życia, silnego wojska i opieki nad weteranami. Kandydat słynie z ostrych wypowiedzi dotyczących nielegalnych imigrantów. Ostatnio wypowiedział się nieprzychylnie o nielegalnych imigrantach z Meksyku, a  o słuszności swojej pozycji zapewnia szczególnie teraz, kiedy z więzienia w Meksyku uciekł lider jednego z największych gangów narkotykowych (czytaj więcej).

Donald Trump urodził się na Queensie w Nowym Jorku. Uczęszczał do szkoły podstawowej Kew-Forest School w dzielnicy Forest Hills na Queensie. Następnie ukończył New York Military Academy. Rozpoczął studia na Fordham University, skąd przeniósł się do University of Pennsylvania, aby ukończyć jeden z nielicznych w kraju kierunków poświęconych rozwojowi nieruchomości. Obecnie Trump jest prezesem i założycielem The Trump Organization, prezesem Trump Entertainment Resorts, a także osobą znaną dużej rzeczy publiczności z programu telewizyjnego The Apprentice. Jest żonaty, jego żoną jest Melania Trump. Ma również dzieci: Donald Trump Jr., Ivanka, Eric, Tiffany i Barron, oraz siedmiu wnuków.

Słuchaj Espresso w Radio RAMPA codziennie od 10:00 a.m. i bądź na bieżąco. Słuchaj na żywo na www.RadioRAMPA.com/player

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here