Ignacy Jan Paderewski – bohaterem 7. Edycji Nocy Muzeów w Instytucie Piłsudskiego w Ameryce

Reklama - Advertisement

21 maja w Instytucie Piłsudskiego odbyła się VII Edycja Nocy Muzeów pt. „Dziedzictwo Ignacego Paderewskiego: Geniusz, Patriotyzm i Muzyka”.

dr Iwona Korga wygłosiła wykład o życiu i twórczości Ignacego Paderewskiego, zaprezentowano również zdjęcia oraz dokumenty dotyczące Ignacego Paderewskiego znajdujące się w zbiorach Instytutu Piłsudskiego, a na koniec przedstawiono film pt. “Zegarek Paderewskiego, a Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej”, który został zrealizowany przez Muzeum Polskie w Ameryce.

W wywiadzie dla Radia RAMPA dr Iwona Korga opowiedziała o idei Nocy Muzeów w Instytucie Piłsudskiego i przybliżyła postać Ignacego Paderewskiego.

Uczestnicy Nocy Muzeum podkreślili, że do Instytutu Piłsudskiego przyciągnęła ich postać Ignacego Paderewskiego, którą po części znają, jednak chcieli pogłębić swoją wiedze na temat Ignacego Paderewskiego.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here