Ile kosztuje nauka latania i jak wyglądają studia na Florydzie? Studenci opowiadają.

Advertisement

Kolejny tydzień ze szkołą pilotów 2FlyAirborne, rekomendowaną przez Long Island Business Institute.

W tym tygodniu naszym gościem jest student z wysp Bahama, który już ukończył kurs pilota i powrócił do szkoły 2Fly na Florydę, aby jako instruktor zdobyć doświadczenie i potrzebne godziny w powietrzu. Ten ostatni komponent jest bardzo ważny, szczególnie, jeżeli student chce zdobyć karierę w komercyjnych liniach lotniczych.

Nasz gość opowiada o tym dlaczego wybrał szkołę 2 Fly i jak wyglądał proces aplikacji – pracownicy szkoły dbają o to aby załatwić wszystkie formlaności na odległość, tak aby studenci międzynarodowi, mieli jak najmniejszy problem z rozpoczęciem nauki. Szkoła asystuje w zdobyciu wizy studenckiej, która jest niezbędna aby zacząć naukę w USA. Proces przebiega szybko (zaledwie kilka dni) i bez problemów.

Studenci spełniają swoje marzenia o lataniu w 2FlyAirborne.
Studenci spełniają swoje marzenia o lataniu w 2FlyAirborne.

Po przybyciu do USA i kwaterunku w szkole, przejść trzeba odpowiednie badania medyczne, a ich pozytywny wynik konieczny jest w uzyskaniu pozwolenia do prowadzenia samolotu. Badania przeprowadza uczelnia już na miejscu.

Następnym bardzo ważnym aspektem jest finansowanie studiów – nasz gość korzystał z pożyczki bankowej w swoim kraju, a jako student na wizie studenckiej, nie mógł pracować w USA. Jednak, 2Fly umożliwiło mu zapłatę w ratach.

Inaczej sprawa wygląda dla obywateli czy rezydentów amerykańskich – ilość godzin spędzonych w szkole, nie wyklucza przyjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin, co praktykowane jest przez większość studentów. Szkoła oferuje również pomoc finansową, o której możecie przeczytać tutaj: http://www.2flyairborne.com/financing/

Posłuchajcie sami!

Pytania? Napisz do nas lub skontaktuj się ze szkołą

2Fly Airborne – Merritt Island
900 Airport Road
Merritt Island, FL 32952

2Fly Airborne – Fort Lauderdale
1635 NW 51st Place
Hangar 31
Fort Lauderdale, FL 33309

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here