Interoperacyjność z siłami amerykańskimi – wizyta Ministra obrony Mariusza Błaszczaka w USA

Reklama - Advertisement

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zakończył swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych, podczas której wziął udział w uroczystym przekazaniu obowiązków zastępcy dowódcy V Korpusu Sił Lądowych US Army generałowi Maciejowi Jabłońskiemu. Generał Jabłoński zastąpił na tym stanowisku generała dywizji Adama Joksę.
Po ceremonii w Fort Knox minister powiedział dziennikarzom, że głównym zadaniem, jakie postawił polskim dowódcom, jest interoperacyjność z siłami amerykańskimi.

“Po raz drugi w historii zastępcą dowódcy V Korpusu US Army został polski generał. To znak naszych świetnych polsko-amerykańskich relacji. Nasza obecność w V Korpusie ma znaczenie nie tylko dla wojsk amerykańskich na wschodniej flance NATO, ale także dla procesu wdrażania nowoczesnego uzbrojenia do Sił Zbrojnych RP. To kolejny ważny krok we wzmacnianiu interoperacyjności polskich i amerykańskich wojsk oraz wzmacnianiu bezpieczeństwa w regionie” – napisał Minister Błaszczak na Twitterze.

Minister Błaszczak przypomniał, że po informacjach o przybyciu na Białoruś najemników z grupy Wagnera przeniósł na wschód Polski dwie brytady z zachodu kraju. Ich głównym zadaniem jest odstraszanie agresora.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: Mariusz Błaszczak/Twitter

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here