Podsumowanie wizyty Ministra Zbigniewa Rau w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

W dniach 16-18 lipca Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przebywał z wizytą w Nowym Jorku, gdzie uczestniczył w serii debat w Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz spotkał się z przedstawicielami tutejszej Polonii. Na podsumowującym spotkaniu z mediami podkreślił dwa tematy, które uważa, że udało mu się zrealizować – po pierwsze zaprezentowanie stanowiska Polski w kwestii bezpieczeństwa w oparciu o postanowienia prawa międzynarodowego, a po drugie potwierdzenie relacji z Organizacją Narodów Zjednoczonych i Organizacją Czerwonego Krzyża.

Minister Zbigniew Rau odpowiedział też na pytania reporterów m.in. o zerwanie przez Rosję umowy zbożowej, grupę Wagnera stacjonującą na Białorusi, przesmyk suwalski na granicy Polski i Litwy, a także został poproszony o wskazanie tematów dotyczących Polski, które są aktualnie priorytetem do rozmów z amerykańskimi politykami.

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi Ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Rau.


 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here