Istnieje ryzyko nuklearnego armagedonu

Advertisement

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że po raz pierwszy od czasów zimnej wojny istnieje ryzyko konfliktu nuklearnego. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że Władimir Putin nie żartuje grożąc użyciem broni masowego rażenia.

“Od czasów Kennedy’ego i kubańskiego kryzysu rakietowego nie mieliśmy do czynienia z perspektywą Armagedonu” – powiedział Joe Biden podczas spotkania z darczyńcami Partii Demakratycznej w Nowym Jorku. Amerykański przywódca wyraził przekonanie, że Władimir Putin nie żartuje, kiedy mówi o użyciu taktycznej broni jądrowej lub broni biologicznej czy chemicznej. Biden stwierdził, że zagrożenie ze strony Putina jest realne, ponieważ wojska rosyjskie na Ukrainie walczą gorzej niż się spodziewano. “Nie ma czegoś takiego, jak użycie taktycznej broni nuklearnej, które nie skończyłoby się Armagedonem” – powiedział Biden. 

Amerykański prezydent dodał, że stara się ustalić, jakie wyjście może znaleźć Putin z sytuacji w której grozi mu nie tylko utrata twarzy, ale i władzy w Rosji”.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Archiwum/BiałyDom

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here