IV Forum Polonijne w Amerykańskiej Częstochowie – 22-23 kwietnia – goście honorowi, tematy, plan – zobacz wywiad z organizatorami

Reklama - Advertisement

W dniu 10 kwietnia 2017 roku minęło 7 lat od katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku, a także 77. lat od Ludobójstwa Katyńskiego. Katastrofa smoleńska, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński oraz inni wybitni przedstawiciele polskich elit państwowych, jest ważnym wydarzeniem w najnowszej historii Polski. Na wiele lat zmieniła ona zasadniczo dynamikę oraz kierunek życia społeczno-­‐politycznego w naszej Ojczyźnie. 

Polonia w Stanach Zjednoczonych pragnie uczcić pamięć ofiar obydwu tych tragedii. Dnia 23 kwietnia 2017 roku w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown odbędą się obchody VII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i 77. Rocznicy Ludobójstwa Katyńskiego. W sobotę 22 kwietnia natomiast, w dzień poprzedzajacy uroczystości smoleńsko-­‐katyńskie,  juz po raz czwarty, Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego organizuje polonijną konferencję społeczno-­historyczną pod hasłem “Budujmy Wspólny Front Patriotyczny – Polonia Semper Fidelis.” Na konferencję przybywają goście z różnych stron USA, Polski i Kanady. Gościem honorowym jest wiceminister MSZ Jan Dziedziaczak.

W studio Radio RAMPA na konferencję oraz obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego zapraszają Tadeusz Antoniak, przewodniczący Komitetu, również przewodniczący Klubu Gazety Polskiej z Filadelfii oraz vice-komendant Placówki 12 SWAP z Filadelfii, a także Maciej Rusiński, koordynator Klubu Gazety Polskiej w USA i Kanadzie.

Panowie powiedzą o idei powstania komitetu, jego celach oraz nadchodzącej konferencji – każdy chętny aby wziąć udział w tym ważnym forum dyskusyjnym, ma możliwość skorzystać z opcji darmowego transportu do Doylestown (Amerykańska Częstochowa) – autobus wyjedzie spod oddziału PSFCU przy McGuinness Blvd na Greenpoincie. Zapisy i więcej informacji: Paweł 973 615 5279. Pełny program znajdziecie państwo poniżej.

Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego powstał w 2014 roku. Wśród organizacji go tworzących są m.in. Klub Gazety Polskiej z Filadelfii, Grzegorz Tymiński twórca portalu Pamiec.us, placówki Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA – posłuchajcie materiału, aby dowiedzieć się więcej.


 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here