Jak pracować ze swoimi emocjami? Praktycznie wyjaśnia psychoterapeutka Katarzyna Krasnodębska

Reklama - Advertisement

W ramach cyklu “Archipelag Umysłu” rozmowa z psycholożką i psychoterapeutką Katarzyną Krasnodębską na temat przeżywania i radzenia sobie z trudnymi emocjami, takimi jak: smutek, strach i złość.

W części trzeciej audycji Archipelag Umysłu psychoterapeutka Katarzyna Krasnodębska wyjaśnia, co to znaczy skomunikować się z własnymi emocjami, jak rozpoznać właściwego adresata naszego stanu emocjonalnego, czym są i skąd biorą się tzw. “przeniesienia”, dlaczego nie zawsze wystarczy tylko wyciszyć emocje poprzez np. spacer, bieg, rozmowę. Mówi jak pracować z dziećmi i jak tłumaczyć lub pomagać im przeżywać ich emocje. 

Katarzyna Krasnodębska tłumaczy, dlaczego praca z emocjami w gabinecie psychoterapeutycznym to terapia długoterminowa, a także kiedy i jak nabywamy schematy, z którymi idziemy przez świat.

Katarzyna Krasnodębska jest psychoterapeutką z ponad 20-letnim stażem. Długi okres czasu pracowała z dziećmi autystycznymi, od kilku lat zajmuje się psychoterapią dorosłych.

Archipelag umysłu to cykl krótkich i praktycznych wykładów, rozmów, rozważań na temat psychologicznych aspektów naszego życia prowadzony przez Teresę Myśliwiec.

Teresa Myśliwiec – doktor nauk społecznych z zakresu psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także wykładowca akademicki.dzieli się swoją wiedzą na temat natury emocji.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here