Jeszcze drożej za wjazd do Nowego Jorku – Porth Authority zatwierdziło podwyżki cen

Advertisement

Port Authority zatwierdziło podwyżki cen przejazdów za mosty, tunele, PATH, a także na poruszanie się w obszarze lotnisk JFK, LGA i Newark. 

Cena za jednorazowy przejazd PATH pozostaje $2.75, ale już w listopadzie, spadnie wysokość zniżki jaka obowiązywała przy zakupie większej ilości przejazdów.

Opłata gotówkowa za mosty i tunele wzrośnie z $15 do $16, a przejazdy E-ZPass wzrosną o $1.25 – to już na początku 2020 roku.

AirTrain z i do JFK i Newarku wzrośnie z $5 na JFk i $5.50 na Newarku do $7.75 na obu lotniskach już od listopada. Podwyżki zanotują również taksówkarze – opłata $1.25 będzie doliczana taksówkom zabierającym pasażerów na JFK, Newark i LaGuardię od października 2020; dopłata ta wyniesie $1,75 w 2022. Serwisy typu Uber i Lyft, obciążone zostaną opłatą $2,50 za odebranie i zostawienie pasażerów na obszarze lotnisk.

Podwyżki zaproponowano już w czerwcu, po to aby nadążyć za inflacją, a także pomóc sfinansować projekty infrastrukturalne oszacowane na miliardy dolarów.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here