Joe Biden o ataku na Salmana Rushdiego

Reklama - Advertisement

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden potępił atak na Salmana Rushdiego. Słynny pisarz został zaatakowany nożem podczas publicznego wystąpienia w amerykańskim stanie Nowy Jork. Salman Rushdie w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Joe Biden napisał w oświadczeniu, że wraz z Pierwszą Damą Jill Biden odczuli smutek i szok, gdy dowiedzieli się o ataku na Salmana Rushdiego. Wraz ze wszystkimi Amerykanami i ludźmi na całym świecie modlimy się o jego powrót do zdrowia – oświadczył.

Biden pochwalił słynnego pisarza za wnikliwość i wiedzę historyczną oraz za to, że nie dał się zastraszyć. Podkreślił, że reprezentuje on ideały wolnego społeczeństwa: prawdę, odwagę i wolność słowa. 

75-letni Salman Rushdie miał w piątek wystąpić w ośrodku edukacyjnym na zachodzie stanu Nowy Jork. Gdy wszedł na scenę został zaatakowany nożem przez napastnika. Pisarz został przetransportowany do szpitala helikopterem. Ma uszkodzoną wątrobę i przecięte nerwy. Prawdopodobnie straci zranione oko. 

Sprawca ataku został aresztowany. Jest nim 24-letni mieszkaniec New Jersey Hadi Matar, który jako dziecko wyemigrował do USA z rodzicami z Libanu. 

Według prokuratury atak był zaplanowany i przeprowadzony z premedytacją.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: https://www.salmanrushdie.com/salman-rushdie-the-author/ 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here