USA za strefą zdemilitaryzowaną w Zaporożu

Advertisement - Reklama

Stany Zjednoczone poparły apel o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół ukraińskiej elektrowni atomowej w Zaporożu – powiedział rzecznik Departamentu Stanu. W pobliżu elektrowni dochodziło w ostatnich dniach do walk z udziałem sił rosyjskich i ukraińskich.

Walki w pobliżu elektrowni jądrowej są niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Wzywamy Rosję do zaprzestania wszelkich operacji wojskowych w lub w pobliżu ukraińskich obiektów jądrowych i zwrócenia pełnej kontroli Ukrainie – oświadczył rzecznik Departamentu Stanu Ned Price dodając, że Stany Zjednoczone wspierają wezwania władz w Kijowie do utworzenia strefy zdemilitaryzowanej wokół elektrowni jądrowej w Zaporożu. 

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterez wezwał wcześniej do natychmiastowego zakończenia aktywności wojskowej w pobliżu obiektu, który jest największą elektrownią atomową w Europie. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here