Prokurator Garland o przeszukaniu w posiadłości Donalda Trumpa

Advertisement - Reklama

Prokurator generalny USA Merrick Garland broni decyzji o przeszukaniu posiadłości byłego prezydenta Donalda Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie.
Prokurator Garland tłumaczy, że działania FBI zostały podjęte zgodnie z prawem i interesem publicznym. Według dziennika “Washington Post” przeszukanie miało związek z dokumentami dotyczącymi broni nuklearnej.

Merrick Garland powiedział, że w związku z ujawnieniem przez samego Donalda Trumpa informacji o rewizji oraz ważnym interesem publicznym zwrócił się do sądu o ujawnienie nakazu rewizji, a także protokołu zabranych przedmiotów. 

“Nakaz rewizji został autoryzowany przez Sąd Federalny po stwierdzeniu prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa. Prokurator generalny bronił funkcjonariuszy FBI przed zarzutami ze strony byłego prezydenta i republikanów, że ich działania miały cel polityczny. 

“Pracownicy i pracownice FBI oraz Departamentu Sprawiedliwości są oddanymi, patriotycznymi urzędnikami państwowymi”.

Na początku tego roku Amerykańskie Archiwa Państwowe odzyskały od Donalda Trumpa 15 kartonów z dokumentami, które zabrał ze sobą z Białego Domu. 

Według “New York Times” rząd otrzymal jednak informację, że w posiadłości Mar-a-Lago znajdowało się więcej dokumentów.  

Dziennik “Washington Post” powołując się na źródła zaznajomione ze śledztwem poinformował, że agenci FBI poszukiwali dokumentów związanych z bronią jądrową.

Attorney General Merrick Garland Delivers Remarks | OPA | Department of Justice

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: The US Department of Justice

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here