John Micgiel rezygnuje. Fundacja Kościuszkowska szuka nowego prezesa

Reklama - Advertisement

John Micgiel rezygnuje ze stanowiska prezesa Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. O swojej decyzji poinformował w emailu, rozesłanym do mediów, w poniedziałek, 19 września. Pan Micgiel ma opuścić stanowisko 18 listopada br. Jak poinformował Radio RAMPA, powróci do działalności akademickiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Podczas swojej prezydentury w Fundacji Kościuszkowskiej, profesor Micgiel zmodernizował infraksturkturę placówki głównej fundacji na Manhattanie, m.in. konswerwacji poddane zostały obrazy w Galerii Mistrzów. Pod przewodnictwem prof. Micgiela, zorganizowano masę wydarzeń kulturalnych, a także, wspierano rozwój oddziałów Fundacji w Waszyngtonie i Warszawie.

W ciągu ostatnich trzech lat, Fundacja Kościuszkowska przeznaczyła $3 miliony na stypendia i zapomogi dla amerykańskich studentów i polskich naukowców.

Profesor John Micgiel związany był z fundacją Kościuszkowską od lat 70., kiedy to był jej stypendystą i wolontariuszem. Stanowisko prezesa objął po Alexie Storożyńskim w roku 2014.

Fundacja Kościuszkowska szuka nowego kandydata na Prezesa – odpowiednia osoba musi spełniać kilka warunków, które prezentujemy w linku poniżej. Termin składania podań mija 21 października.

Fundacja Kościuszkowska poszukuje osoby na stanowisko Prezesa

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here