Minister Waszczykowski w ONZ: Polska ubiega się o pozycję w Radzie Bezpieczeństwa

Reklama - Advertisement

Z mediami w Nowym Jorku, spotkał się Minister Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski. Odniósł się do wystąpienia prezydenta Polski, Andrzeja Dudy, podczas 71. sesji zgromadzenia ogólnego, Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przede wszystkim, minister Waszczykowski skupił się na spotkaniach z liderami państw – jak powiedział, Polska stara się o to, aby w czerwcu przyszłego roku wybraną być na niestałego członka rady bezpieczeństwa ONZ. Potrzebne jest poparcie 130 państw.

Minister Waszczykowski odpowiedział również na pytania dotyczące Grupy Wyszehradzkiej, oraz problemów dotyczących sytuacji w Syrii, które jak podkreślił minister, nie są łatwe do rozwiązania.

Posłuchajcie.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here