Prezydent Andrzej Duda w ONZ: “świat musi odpowiedzieć na religijne ludobójstwo”

Reklama - Advertisement

Prezydent RP Andrzej Duda wystąpił przed zgromadzeniem ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych we wtorek, 20 września. Prezydent przemawiał na temat zrównoważonego rozwoju, którego trzema głównymi zasadami nazwał: odpowiedzialność, solidarność i sprawiedliwość.

Jak powiedział prezydent, odpowiedzialność to dbałość o nasze dziedzictwo, o to “co napiszą o nas w książkach do historii.” Szczególnie ważne są tutaj kwestie społeczne i środowiska naturalnego, jak podkreślił Andrzej Duda. W tym punkcie prezydent wspomniał o nowym programie rządu polskiego, w którym priorytetem jest dbałość o rodzinę.

Prezydent mówił o solidarności na arenie międzynarodowej, szczególnie jeżeli chodzi o solidarność z krajami potrzebującymi pomocy humanitarnej, a także, pomoc dla uchodźców. Uchodźcom należy pomóc stworzyć w ich ojczyźnie, odpowiednie warunki do życia, tak aby mogli wrócić do domu.

Prezydent podkreślił jak ważne są prawa człowieka i poszanowanie wolności ludzkich, nie tylko politycznych, ale społecznych, gospodarczych i kulturalnych. Polska jest przeciwko prześladowaniom wobec chrześcijan, a jak podkreślił prezydent, “świat musi odpowiedzieć na religijne ludobójstwo.”

Andrzej Duda ponownie, jak i rok temu, powiedział o tym, że podstawą udanej współpracy między państwami na świecie, a także gwarancją pokoju, jest przestrzeganie prawa międzynarodowego, a nie “polityka siły i przemocy.”

Posłuchajcie pełnego przemówienia w linku powyżej.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here