Joseph Lentol przegrywa z Emily Gallagher w prawyborach na stanowisko radnego stanowego

Reklama - Advertisement

Radny stanowy Joseph Lentol, który reprezentuje dystrykt 50 w radzie stanu Nowy Jork od 47 lat, przegrał prawybory partii demokratycznej na stanowisko z Emily Gallagher, 36-letnią aktywistką. Wynik potwierdzili oboje, publikując informacje w swoich mediach społecznościowych.

Joseph Lentol reprezentował dzielnice Greenpoint i Williamsburg, był również bardzo blisko polonijnej społeczności w Nowym Jorku, uczestnicząc regularnie i od wielu lat w najważniejszych dla Polonii wydarzeniach. Joseph Lentol, 77, reprezentował dystrykt 50. od 1973 roku. 

“Nie mogę uwierzyć w to, że to piszę, ale to już oficjalne: wygraliśmy,” napisała na Twitterze Gallagher. “To była wspólna i prawdziwie obywatelska kampania, zasilana głęboką miłością dla Północnego Brooklynu i pragnieniem aby uczynić go lepszym. Dziękuję, ża wiarę we mnie, wbrew wszelkim przeciwnościom.”

Radny Joseph Lentol napisał, “już postanowione: wyborcy w 50. Dystrykcie Stanowym zagłosowali za zmianą. Był to wielki zaszczyt aby reprezentować Północny Brooklyn w Radzie Stanu. Jestem dumny z wielu lat mojej pracy, z wprowadzenia ważnych ustaw i z bycia dostępnym dla potrzeb wyborców. Moja następczyni będzie miała bardzo dużo pracy jako członek Rady Stanu. Życzę jej dobrze – czekają ją wielkie wyzwania.”

 

 

Po podliczeniu głosów oddanych osobiście przez głosujących 23 czerwca, przewagę miał Jo Lentol, uzyskując 6608 głosów. Gallagher zdobyła ich 4845. Kiedy podliczone zostały głosy składane drogą korespondencyjną, Gallagher zdobyła przewagę. Na swoim Twitterze we wtorek wieczorem podała, że jej przewaga wynosi 265 głosów i rośnie. Czekamy na ostateczne, oficjalne wyniki. 

Gallagher jest członkinią Brooklyn’s Community Board 1, założycielką Greenpoint Sexual Assault Task Force. Zdobyła poparcie the New Kings Democrats, byłej kandydatki na gubernatora Cynthii Nixon i innych progresywnych grup. Analitycy wróżą jej łatwą wygraną w listopadowych wyborach. 

Również na Brooklynie Północnym, Kristina Naplatarski wygrała wybory na stanowisko Lidera Dystryktu 50. z piastującą to stanowisko od 35 lat, Lindą Minucci. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here