Kentucky: Prawdziwych rozmiarów Arka Noego już otwarta.

Kentucky: Prawdziwych rozmiarów Arka Noego już otwarta.

Reklama:

Mierząca 510 stóp długości Arka, będąca wiernym odzwierciedleniem opisanej w Biblii, Arki Noego otwiera swoje drzwi dla publiki w czwartek, w Kentucky. Jest to największy na świecie obiekt stworzony przez Chrześcijan, który przypominać ma o tym, że to Bóg stworzył świat 6,000 lat temu.

Projekt koztował 100 milinów dolarów, a jego ukończenie trwało sześć lat. Arka ma wymiar taki jak ta opisana w historii Noego, który uratować miał ludzkość przed falą powodzi zesłaną przez Boga. W środku arki, w stylu muzealnym, przygotowana jest wystawa dotycząca Noego, a także replika wszystkich stworzeń, które na arce miał ze sobą Noe.

Wśród zwierząt są też dinozaury, bo jak mówią organizatorzy projektu, którzy wierzą, że świat powstał właśnie 6,000 lat temu, dinozaury jak i inne stworzenia, mieszkały wtedy na powierzchni ziemi.

Organizatorzy spodziewają się 2 milionów odwiedzających w przeciągu pierwszego roku.

Przeciwnicy powstania arki, argumentują, że całkowicie odrzuca ona naukę i naukowe dowody na powstanie świata, czy też, istnienia w nim stworzeń takich jak dinozaury, które według naukowców, wyginęły około 65 milionów lat przed pojawieniem się człowieka.

Więcej o projekcie możecie poczytać na stronie: https://arkencounter.com/

Arka znajduje się w miejscowości Williamstown w stanie Kentucky, niedaleko Cincinnati. Bilety wstępu do arki zaczynają się od $40 dla osoby dorosłej.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts