3000 osób i dobry cel – Festiwal na Staten Island wielkim sukcesem

Już po raz 8. zorganizowany został Polski Festiwal na Staten Island – przygotowany przez Parafię św. Stanisława Kostki, z księdzem proboszczem Jackiem Woźnym na czele, jak zawsze miejsce miał w przepięknie położonym Snug Harbor Cultural Center.

Na festiwal przybyło ponad 3000 osób z różnych stanów: Nowy Jork, New Jersey, Pennsylvania a nawet Conneciticut. Wśród gości honorowych byli Konsul Alicja Tunk, szefowa wydziału Pormocji i Handlu Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku Sabina Klimek, przedstawiciel RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Paweł Radomski, a także marszałek Parady Pułaskiego dzielnicy Staten Island, oraz przedstawiciele organizacji sponsorujących.

Wystąpili zespół Zamboriwacy, Polish-American Folk Dance Company, dziecięcy zespół tańca Lajkonik, działający przy parafii św. Stanisława Kostki, kapela Kamraty, piosenkarka i aktorka Anna Matlewska. Imprezę poprowadziła Monika Adamski z Radio RAMPA.

Dużą furorą cieszyły się dwa fiaty – Maluch 126p oraz Duży Fiat – prosto z Polski, właśnie na Staten Island.

Masa atrakcji dla dzieci, pyszne piwo i jedzenie, a na deser loteria z niesamowitymi nagrodami, od sprzętu AGD i RTV, przez kosmetyki po lot nad Manhattanem i wycieczki po USA – wszystko to sprawiło, że przybyli już czekają na to co wydarzy się za rok!

Zobaczcie wideo.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here