Kolejne zmiany w lotach do Polski – ponownie trzeba “zapisać” się na lot czarterowy

Reklama - Advertisement

Podczas gdy niedawno Konsulat Generalny w Nowym Jorku informował o powrocie lotów PLL LOT z JFK do Warszawy trzy razy w tygodniu:

PLL LOT od lipca wznawia loty do JFK

…w piątek wieczorem (ok. 9 p.m. czasu nowojorskiego) Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku opublikował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych komunikat, w którym informuje, że zaplanowane rejsy PLL LOT z USA do Polski, ponownie będą lotami czarterowymi, na które trzeba dokonać “zapisów”. Oto szczegóły komunikatu:

Choć czekamy na odpowiedź z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, decyzja najpewniej ma związek z tym, że Unia Europejska od 1 lipca otworzyła ponownie swoje granice z kilkunastoma państwami świata, ale nie z USA – wszystko ma związek z sytuacją epidemiologiczną w Stanach. 

Wielu ze słuchaczy Radio RAMPA zgłasza do redakcji problem w komunikacji z Konsulatem Generlanym RP w NYC, lub z PLL LOT. Na stronie internetowej PLL LOT również brak w tym temacie jasnego komunikatu – czekamy w tej sprawie na odpowiedź z Konsulatu. 

Słuchacze Radio RAMPA potwierdzili, że pierwszy “wznowiony” lot PLL LOT z JFK do WAW odbył się jak zapowiedziano 1 lipca. Obecnie, na stronie lot.com wszystkie loty z JFK do WAW są niedostępne, aż do 29 lipca (aktualizacja na dzień 14 lipca).

Unia Europejska otwiera granice, ale nie dla USA

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here