Koncert upamiętniający Tadeusza Kościuszko w Carnegie Hall – 19 listopada

Reklama - Advertisement

Fundacja Ars Activa i Fundacja Finitor serdecznie zapraszają 19 listpada br. na uroczysty koncert w Carnegie Hall z okazji – objętej przez patronat UNESCO – 200. rocznicy śmierci bohatera dwóch narodów, Tadeusza Kościuszki. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Gilińskiego, dzięki finansowemu wsparciu m.in. Konsulatu RP w Nowym Jorku, The Kościuszko Foundation oraz Polish Slavic Center. Na koncercie wystąpi Kościuszko Festival Orchestra pod batutą maestro Bartosza Żurakowskiego i Francesco Bottigliero, wraz z solistami Edytą Kulczak (mezzo-sopran – która śpiewa dzięki uprzejmości Metropolitan Opera), Marianem Sobulą (fortepian) i Mariuszem Monczakiem (skrzypce). Recytacje – Pan Olek Krupa. Prowadzenie koncertu – Pani Liliana Komorowska.

W programie publiczność będzie miała okazję usłyszeć kompozycje samego Tadeusza Kościuszki, dwa polonezy i walc, oraz trzy nowe utwory powstałe z okazji Roku Kościuszkowskiego:

Polonez dedykowany Kościuszce polskiego kompozytora Romualda Twardowskiego

Polonaise – Metamorphoses amerykańskiego kompozytora Johna Sarkissiana

Pieśń o Kościuszce włoskiego kompozytora Francesco Bottigliero

Poza tym program wypełnią arcydzieła muzyki polskiej i amerykańskiej jak Andante Spianato i Wielki Polonez Es dur Fryderyka Chopina, Wariacje na tematy własne Henryka Wieniawskiego, Orawa Wojciecha Kilara czy słynne Adagio Samuela Barbera. 

Koncert w Carnegie Hall jest kulminacją celebracji dla Tadeusza Kościuszki organizowanych przez Fundacje Ars Activa i Finitor w celu upamiętnienia i przybliżenia wybitnej postaci narodowej oraz promocji dorobku polskiej kultury i historii. Poprzedzające koncerty odbyły się w 2017r. na Kopcu Kościuszki w Krakowie podczas obchodów Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych, w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowskich Sukiennicach, na Zamku Królewskim w Warszawie oraz jesienią ubiegłego roku w nowojorskiej Carnegie Hall.

KOŚCIUSZKO GALA CONCERT odbędzie się w Niedzielę 19 Listopada 2017 r. o godz. 19:30 w Weill Recital Hall w Carnegie Hall. Bilety w cenie 39$ i 49$ są do nabycia w CarnegieCharge 212-247-7800 lub w kasie biletowej Carnegie Hall na rogu 57th and Seventh. Więcej informacji o koncercie pod numerem 917 455-6641 oraz na stronie kosciuszko2017.com

A tak było w roku ubiegłym:

 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here