Koncerty zespołu Farben Lehre w USA pod znakiem zapytania

Reklama - Advertisement

Dzisiaj wieczorem, (tj. poniedziałek, 23 maja), otrzymaliśmy informację o trudnościach wizowych zespołu Farben Lehre, którego koncerty w USA zaplanowne są na nadchodzący weekend. Lider i założyciel grupy, Wojciech Wojda, potwierdził, że przez niedopilnowanie procedur wizowych – szczególnie w kwestii otrzymania petycji do wizy P1, a także niedotrzymania terminów po stronie organizatora trasy w USA, koncerty w NYC, Chicago i CT stoją pod znakiem zapytania.

“Mój optymizm spadł z 50% wczoraj, do 20% dzisiaj,” mówi o nadchodzących koncertach, w rozmowie z Radio RAMPA, lider zespołu. “Dla mnie ewidentene jest, że bilety, które zostały zakupione na Farben Lehre powinny zostać zwrócone.”

Organizatorem trasy koncertowej Farben Lehre w USA jest firma Gram-X Promotions z NYC. Według Wojdy, za dopełnienie czynności imigracyjnych, odpowiedzialny jest podwykonawca z Chicago, firma Integra Communications. Jak dodaje artysta, nie było żadnych problemów z załatwieniem formalności dla Kamila Bednarka i jego grupy, z którymi Farben Lehre wystąpić ma na wspólnych koncertach w USA.

Jak zaznaczył Wojda, jest to dla niego niewyjaśnione, biorąc pod uwagę różnicę stażu obu artystów – Farben Lehre obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia, ma na swoim koncie ponad 1500 koncertów, z tego 200 poza granicami Polski. Jak dodał, Kamil Bednarek, wokalista młodego pokolenia, od zaledwie kilku lat podbija rynek muzyczny w Polsce, a na swoim koncie ma kilka koncertów poza jej granicami.

Wysłuchajcie pełnej rozmowy z liderem zespołu Farben Lehre. Artysta wyjaśnia sytuację i zwraca się do swoich fanów:

Pomimo kilkukrotnej próby skontaktowania się z firmą Integra Communications z Chicago, nie uzyskaliśmy komentarza w momencie publikacji. Firma Gram-X Promotions i jej właściciel Grzegorz Fryc, na nasze pytanie o udzielenie wyjaśnienia dla fanów, odpowiedzieli jedynie:

Screen Shot 2016-05-23 at 9.51.14 PMScreen Shot 2016-05-23 at 9.51.20 PM

Wojciech Wojda oraz zespół poinformował o sytuacji na portalu Facebook:

Screen Shot 2016-05-23 at 10.01.25 PM

Screen Shot 2016-05-23 at 10.03.15 PM

Fani nie ukrywają niezadowolenia i czekają na wyjaśnienia. “Dla mnie to jest oszustwo!! jak mozna sprzedawac biety nie majac ustawionego wszystkiego na 100%/???? Wogole kupilam bilet ttylko i wylacznie ze zwgledu na farbensow. to nie fair,” pisze Ania Gębka, na profilu Wojciecha Wojdy. “Nie jestem organizatorem takich imprez ale kazdy gupi wie ze najpierw sie wizy zalatwia dla Farbensow a puzniej oglasza ich koncert wyglada MI to na PRZEKRET!!!” pisze Dariusz Maziarz na fanpage firmy Gram-X Promotions. (pisownia oryginalna zachowana)

Jak powiedział Wojda, sprawa może rozwiązać się najpoźniej w czwartek, czyli jak wynika z informacji opublikowanych na stronie organizatora, w dzień planowanego koncertu Farben Lehre w Chicago.

Nadchodzące koncerty w Chicago, Nowym Jorku i New Britain, mają być pierwszymi grupy w USA.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here