Koniec “lotów do domu” z Nowego Jorku

Z dniem 21 marca, odwołane zostają loty z Nowego Jorku w ramach akcji #lotdodomu. PLL LOT w emailu do Radio RAMPA, poinformowały, że odwołanie lotów “związane jest z zamknięciem tego rejonu
na skutek wprowadzenia szczególnego zagrożenia epidemicznego. Loty do Nowego Jorku będą kontynuowane do czwartku, 20 marca. Pasażerowie, których dotyczą zmiany są o nich informowani na bieżąco, otrzymają również zwrot poniesionych kosztów za bilety lotnicze po wypełnieniu formularza reklamacyjnego na stronie www.lot.com”

Na oficjalnej stronie LotDoDomu.com ostatni lot z Nowego Jorku figuruje z dniem 19 marca i sprzedaż biletów na ten lot, oznaczona jest jako zakończona. Oznacza to, że Polacy chcący wrócić do Polski, muszą szukać połączeń z lotniska innego niż to w Nowym Jorku. 

Na czwartkowe popołudnie, najbliższy lot PLL LOT z JFK do Warszawy, do wykupienia na stronie www.lot.com jest  na 29 marca. Na tej stronie również, najbliższy lot z Newarku do Warszawy, dostępny jest na 14 kwietnia.

Aktualizacja 3/20/20: z naszej rozmowy z rzecznikiem prasowym LOTu wynika, że przywrócenie lotów z Nowego Jorku zależy od sytuacji epidemiologicznej jaka panuje w regionie nowojorskim – sytuacja będzie aktualizowana na bieżąco, ale na dzień dzisiejszy wychodzi na to, że dopóki sytuacja w Nowym Jorku (JFK i EWR) się nie polepszy, loty nie będą wznowione. LOT radzi aby rodacy ze wschodniego wybrzeża korzystali z połączeń z Chicago. 

“print screen” lot.com na dzień 3-19-20
“print screen” lot.com na dzień 3-19-20

O trwającej akcji PLL LOT i polskiego rządu #lotdodomu, informowaliśmy od początku. Dzięki tej akcji, Polacy przebywający poza granicami kraju, wrócić mogą do Polski drogą lotniczą. Na stronie www.lotdodomu.com można sprawdzać na bieżąco, na kiedy i skąd zaplanowane są najbliższe loty, na które to na stronie www.lot.com, trzeba wykupić bilet.  

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here