Konsul Generalny RP w Nowym Jorku – podsumowanie roku 2018 w okręgu nowojorskim

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku – podsumowanie roku 2018 w okręgu nowojorskim

Reklama:

Podsumowanie roku 2018, przedstawia Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski – Consulate General of Poland in New York.

Mijający rok przyniósł wiele wyzwań dla przedstawicieli polskiego rządu w USA, był to również intensywny rok pod względem wydarzeń patriotycznych, a także relacji polsko-amerykańskich. 

Decyzją rady miasta Jersey City, która potwierdzona ma zostać 19 grudnia, Pomnik Katyński zostanie przy Exchange Place – Konsul Generalny komentuje finał tej sprawy, w jego opinii, jej wpływ na Polonię, ale także, przedstawia kulisy jego kompromisu z władzami miasta, które akceptowane przez jednych, a krytykowane przez innych, było głośno komentowane w kontekście tej sprawy – jak mówi Konsul, porozumienie to było ściśle związane z sytuacją wizerunkową Polski w USA.

Rozmawiamy również o wyzwaniach w kwestii dbania o wizerunek Polski w metropolii nowojorskiej w związku z ustawą o IPN czy reformą sądownictwa w Polsce. Konsul Generalny wyjaśnia jak sytuacja wizerunkowa Polski przedstawia się obecnie. 

Konsul podsumowuje także najważniejsze wizyty przedstawicieli polskich władz w USA, oraz przede wszystkim, rok pełen uroczystości związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

About The Author

Related posts