Advertisement - Reklama

Stały przedstawiciel Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że potrzeba będzie długiej pracy, by zmienić stanowisko Niemiec w sprawie wypłacenia Polsce reparacji wojennych. Jego zdaniem, ważne, ale i trudne będzie umiędzynarodowienie tej kwestii, także w USA, gdyż historia II wojny światowej jest coraz częściej fałszowana.

Krzysztof Szczerski w rozmowie z TVP Info wyraził nadzieję, że wizyta wiceszefa polskiej dyplomacji Arkadiusza Mularczyka w USA przyczyni się do upowszechnienia wiedzy o historii II wojny i losów Polaków:

“My musimy dzisiaj rozpocząć tą wielką pracę edukacyjną, żeby uświadamiać skale i los Polaków w czasie II wojny światowej, bo on bywa przeinaczany, zapominany, a czasami wręcz kłamliwie pokazywany. Mam nadzieję, że wizyta Wiceministra Arkadiusza Mularczyka w ONZ do tego się przyczyni”.

Krzysztof Szczerski dodał, że na forum ONZ musi być zbudowana koalicja państw, która będzie popierać polskie sprawy.

Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk, który spotyka się w USA z przedstawicielami administracji i Kongresu, będzie przemawiał na forum ONZ.

W sprawie wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce Krzysztof Szczerski podkreślił, że nie są jeszcze znane konkretne plany przyjazdu amerykańskiego przywódcy do Polski, ale zaznaczył, że niedługo w Waszyngtonie będzie delegacja Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, więc wtedy będą w stanie przekazać więcej szczegółów.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here