Kubot w półfinale turnieju Masters

Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo awansowali do półfinału turnieju ATP Finals. Para naszego rodaka pokonała w środę legendarną amerykańską parę braci Mike’a i Boba Bryanów, którzy są najbardziej utytułowaną parą w historii męskiego debla. Polak z Brazylijczykiem wygrali środowe spotkanie w dwóch setach 6-4, 6-3. W pierwszym secie najważniejsze rzeczy działy się w trzecim gemie. Miało miejsce wtedy jedyne przełamanie, którego autorem była para polsko-brazylijska.

Nasza para bardzo dobrze serwowała i dzięki temu udało się utrzymać jej prowadzenie do końca pierwszego seta. W drugim secie decydujący był siódmy gem, który był niezwykle zacięty. Przy serwisie Amerykanów, Kubot i Melo prowadzili już 40-0, by następnie przegrać trzy piłki i doprowadzić do stanu 40-40. Wtedy zadecydował jeden punkt i nasz debel przełamał rywali. Na koniec seta Amerykanie dali sobie jeszcze raz odebrać serwis.

Jest to już drugie zwycięstwo Kubota i jego partnera w grupie na tym turnieju. Na chwilę obecną zajmują w niej pierwsze miejsce. W poniedziałek pokonali po zaciętej walce, zwłaszcza w pierwszym secie, debel chorwacko-hiszpański Dodig/Granollers-Pujol też w dwóch setach 7-6, 6-4. Dla Kubota jest to wyrównanie jego najlepszego wyniku w turnieju Masters, kończącym sezon tenisowy.

W piątek nasz debel zagra ostatni mecz grupowy z parą brazylijsko-brytyjską Bruno Soares/Jamie Murray. Jednak wynik tego spotkania nie będzie miał wpływu na awans naszego debla do dalszej fazy turnieju.