Reżyser Mad Maxa pozywa Warner Bros.

Reżyser Mad Maxa pozywa Warner Bros.

Reżyser George Miller postanowił pozwać wytwórnię Warner Bros. za niewypłacenie jego firmie producenckiej – Kennedy Miller Mitchell – należnego bonusu w wysokości siedmiu milionów dolarów za realizację filmu “Mad Max: Na drodze gniewu”. Zgodnie z umową, premia miała zasilić konto firmy Millera, jeśli koszty produkcji filmu nie przekroczyłyby poziomu 157 milionów dolarów. Zdaniem Millera wytwórnia Warner Bros. podjęła szereg decyzji, które spowodowały liczne zmiany w filmie, co też bezpośrednio przełożyło się na wzrost kosztów produkcji i ostatecznie przekroczenie ustalonej granicy. Reżyser uważa, że dodatkowe wydatki nie powinny być brane pod uwagę w wyliczeniach ostatecznych kosztów produkcji i domaga się otrzymania premii.

Otwarty konflikt między obiema firmami może mieć negatywny wpływ na plany stworzenia nowych produkcji. George Miller oraz gwiazda “Mad Max: Na drodze gniewu” Charlize Theron w wywiadach wyrazili chęć udziału w tworzeniu kolejnych obrazów, ale w obecnej sytuacji dalsza współpraca stoi pod znakiem zapytania.

“Mad Max: Na drodze gniewu” autorstwa Millera okazał się sporym sukcesem. Film zarobił blisko 380 milionów dolarów oraz zdobył sześć Oscarów. To pozwala wysnuć podejrzenie, że w imię kolejnych kasowych produkcji finalnie dojdzie jednak do porozumienia.

Adrianna Brzozowska

About The Author

Related posts