Leczenie na COVID dostępne w NYC dla wszystkich

Advertisement - Reklama

Nowojorski Departament Zdrowia oraz jego komisarz dr Ashwin Vasan, chcą przekazać wszystkim mieszkańcom Nowego Jorku: na dzisiejszym etapie pandemii koronawirusa, nowojorczycy do dyspozycji mają szereg narzędzi, które stanowią skuteczną broń do walki z chorobą. 

Podczas konferencji prasowej, dr Vasan, przedstawił dostępne dla kwalifikujących się nowojorczyków metody leczenia COVID: tabletki doustne lub leczenie monoklonalne. Kluczowe jest, aby leczenie rozpocząć jak najszybciej po diagnozie, a dokładnie do 5 dni od wystąpienia objawów. Aby uzyskać leczenie, po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, należy skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, lub, jeżeli nie masz swojego lekarza, możesz uzyskać pomoc dzwoniąc pod numer: 212-268-4319. 

Miasto Nowy Jork oferuje również innowacyjną metodę niesienia pomocy – w mieście funkcjonuje 30 mobilnych centrów testowania i leczenia COVID-19. Udając się do takiego mobilnego centrum, możecie wykonać test na obecność koronawirusa, a jeżeli będzie on pozytywny, na miejscu obecny jest również lekarz, który wyda Wam tabletki Paxlovid, stworzone do walki z koronawirusem, w ciągu kilku minut. Lekarstwo wydane będzie za darmo dla kwalifikujących się osób, a status imigracyjny czy ubezpieczenie zdrowotne nie będą miały znaczenia. Szczegóły: https://www1.nyc.gov/office-of-the-mayor/news/465-22/mayor-adams-launches-nation-s-first-mobile-test-treat-program-provide-immediate-access-to#/0

Dodatkowo, niektóre kliniki i apteki, oferują podobną możliwość. Aby znaleźć centrum pomocy blisko Ciebie, wejdź na stronę: https://covid-19-test-to-treat-locator-dhhs.hub.arcgis.com 

O szczegółach posłuchacie w relacji RADIO RAMPA. Redaktor naczelna Radio RAMPA, Monika Adamski, zapytała również, czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń, w mieście można spodziewać się wprowadzenia kolejnych restrykcji. Komisarz Vasan odpowiedział, że jeżeli nie ma konieczności, restrykcje nie są wprowadzane. Obecnie, liczba hospitalizacji i zgonów nie jest alarmująca, stąd, nowe restrykcje nie są konieczne. 

 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here