Lee Zeldin – kandydat Republikanów na Gubernatora NY – w Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

Na dzień przed wyborami na stanowisko gubernatora stanu Nowy Jork, gościem Radio RAMPA był Lee Zeldin, obecnie kongresman, ubiegający się o stanowisko z ramienia partii republikańskiej. 

Lee Zeldin jest zagorzałym przeciwnikiem tzw. “cashless bail reform,” jest za wprowadzeniem konieczności identyfikacji przy głosowaniu, chce zwiększyć liczbę oficerów policji stanowej, jest przeciwnikiem wprowadzenia opłat za wjazd do centrum Manhattanu (congestion pricing), chce wycofać wszystkie restrykcje i nakazy związane z COVID-19, jest kandydatem pro-life. Za swój główny cel stawia sobie walkę z przestępczością, a także, zatrzymanie mieszkańców Nowego Jorku przed opuszczeniem stanu.

Lee Zeldin w wywiadzie dla Radio RAMPA mówi o swoich doświadczeniach z Amerykanami polskiego pochodzenia oraz mówi dlaczego głosy Polonii są dla niego ważne – powołuje się na swoje doświadczenie w Kongresie, oraz dotychczasową współpracę z Polonią – wspomina swoje wizyty w Polsce. Kongresman Zeldin deklaruje również swoje wsparcie dla wprowadzenia lekcji historii w szkołach publicznych, które dotyczą sylwetek Amerykanów polskiego pochodzenia zasłużonych dla USA, a w tym Generałów Kościuszki czy Pułaskiego. Jako potencjalnie pierwszy gubernator żydowskiego pochodzenia w stanie Nowy Jork, Zeldin deklaruje również, że będzie chętnie uczestniczył w budowaniu dialogu pomiędzy społecznością żydowską i polską, jeżeli będzie taka wola. 

Lee Zeldin podkreśla, że te wybory nie są typowymi, w których wyborcy będą głosować według swojej przynależności partyjnej – tu chodzi o przyszłość Nowego Jorku – jest wielu zarejestrowanych demokratów, którzy zadeklarowali gotowość oddania głosu właśnie na niego – wśród nich radny miasta Nowy Jork Robert Holden. 

Zeldin przedstawia również swój plan na walkę z przestępczością, kryzysem migrantów oraz współpracę z przeważającą liczbą demokratycznych polityków, którzy reprezentują stan Nowy Jork, ale i miasto Nowy Jork – jak mówi Zeldin, jeżeli wygra, w środę rano pierwszy telefon wykona do burmistrza miasta Nowy Jork Erica Adamsa, aby okazać swoją gotowość współpracy. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here