Lotnisko w Radomiu otwarte

Reklama - Advertisement

Lotnisko w Radomiu jest już dostępne dla pasażerów. Pierwszy rejsowy samolot wylądował w czwartek na radomskim lotnisku, była to maszyna PLL LOT, która przyleciała z Paryża. Natomiast pierwszy samolot odleci z Radomia w piątek, rejs obsłużą także PLL LOT.

Rzecznik spółki Krzysztof Moczulski powiedział, że linia stawia na sprawdzone, wakacyjne kierunki: “Z Radomia polecimy do Paryża, Prewezy czy do Tirany”.

Oprócz narodowego przewoźnika z najmłodszego lotniska w kraju będą korzystać linie lotnicze, które wożą pasażerów na zlecenie biur podróży.

Prezes spółki PPL, która zarządza lotniskiem Stanisław Wojtera powiedział, że cały czas trwają rozmowy z innymi przewoźnikami: “My przede wszystkim planujemy z dużym wyprzedzeniem, więc cały czas prowadzimy takie rozmowy”.

Przebudowa i modernizacja portu rozpoczęła się w 2019 roku i kosztowała 800 milionów złotych. Wybudowano nowy terminal, przebudowano drogi kołowania i pas startowy.

Pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała powiedział że już niedługo podróż z Warszawy do Radomia powinna trwać około godziny:
“Godzina z niewielkim hakiem to powinien być ten czas docelowy z Warszawy Centralnej pociągiem. Oczywiście budowa trasy S7, oddawanie jej kolejnych odcinków też skróci ten czas podróży samochodem, co spowoduje, że przynajmniej dla południowej części Warszawy będzie to atrakcyjny czas”.

Przedstawiciele portu deklarują, że do końca września powinien on obsłużyć około 250 tysięcy pasażerów.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcia: PPL/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here