Małgorzata Kożuchowska w szczerym wywiadzie prosto ze studia w Nowym Jorku

Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Małgorzata Kożuchowska, polska aktorka, odtwórczyni roli Matki Róży Czackiej w filmie “Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie.” Specjalne pokazy filmu odbędą się w metropolii nowojorskiej jeszcze w ten weekend.

Wywiad rozpoczynamy rozmową na temat obecnej sytuacji na Ukrainie, ale jak podkreśla Małgorzata Kożuchowska, film o Wyszyńskim, wybrzmi inaczej w obliczu tego co się dzieje. Widz zda sobie sprawę, jak trudno w sytuacji wojny, odpowiedzieć szczerze na pytanie czy wybrać zemstę czy przebaczenie wobec wroga. Małgorzata Kożuchowska opowiada o tym jak sama odpowiedziała sobie na to pytanie, grając rolę dzisiaj już beatyfikownej Róży Czackiej. Aktorka opowiada o kulisach przygotowania do roli i odwiedzinach w domu opieki nad niewidomymi w Laskach, który to założyła, niewidoma już, Róża Czacka. Opowiada również o odgrywaniu roli osoby niewidomej.

Film, który opowiada historię Kardynała Wyszyńskiego jako kapelana Powstania Warszawskiego, nagrywany był w oryginalnych lokalizacjach, a nawet z wykorzystaniem rekwizytów z tamtych czasów. Nad kreowaniem postaci Matki Róży Czackiej czuwały siostry zakonne, które prowadzą dzisiaj ośrodek w Laskach.

W wywiadzie rozmawiamy również o wyborach podejmowanych zawodowo przez Małgorzatę Kożuchowską, o jej podejściu do wzywań i “przypadków,” a także o pobytach w Nowym Jorku. Jak się okazuje, Małgorzata już na studiach aktorskich, zagrała na deskach legendarnego Lincoln Center na Manhattanie! W NYC przebywała również na dłużej, chłonąc miasto i ucząć się angielskiego.

Zobacz projekcję filmu z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej i producentem Maciejem Syka:

sobota – Sacred Heart Church w South Amboy, NJ – 6:30 p.m.

niedziela – parafia św. Alojzego, Brooklyn 

W poniedziałek specjalna projekcja filmu w Konsulacie RP w Nowym Jorku – pokaz za zaproszeniami.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here