Maraton nowojorski – 13 mila na Greenpoincie

Advertisement

4 listopada 2018 roku, jak zawsze w pierwszą niedzielę listopada, Nowy Jork jest miejscem największego na świecie maratonu. W tym roku, w biegu na odległość 26.22 mile udział wzięło ponad 50 tysięcy osób. Wśród nich zarówno zawodowcy, celebryci i artyści, jak i amatorzy, którzy szansę na przebiegnięcie maratonu otrzymali w loterii.

W grupie mężczyzn, zwycięzcą był 28-letni Lelisa Desisa z Etiopii, który osiągnął czas 2:05:59. W grupie kobiet najlepsza, już po raz czwarty, była Mary Keitany – 36-latka z Kenii osiągnęła czas 2:22:48. Największą grupę biegaczy stanowiły osoby pomiędzy 40-44 lata, a pod względem miejsca zamieszkania, wśród maratończyków królują mieszkańcy Nowego Jorku. Wśród biegaczy, również wielu Polaków, którzy swoje pochodzenie, dumnie reprezentowali ubrani w biało-czerwone barwy. 

Maraton przebiega przez pięć dzielnic Nowego Jorku, i tradycyjnie również przez polską dzielnicę Greenpoint, gdzie na wysokości 13 mili, przed mostem Pułaskiego, przygotowana jest stacja wodna. 

Był to już 48. maraton w Nowym Jorku. 

Zdjęcia: Artur Adamski

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here